خبرخوان

بلاگ

استاد بولت چیست
استاد بولت ، مفتول رزوه شده ای است که دوسر آن باز است و مانند پیچ گل ندارد و از هر دو سر توسط مهره مونتاژ میشود و در قطرهای مختلف (سایز ) و گرید های متفاوت در صنعت کاربردهای اساسی و حساسی دارد و برای مهار کردن قطعاتی به کار میرود که از هر دو سمت باید محکم شوند . مانند فلنج ها. استاد بولت از هردو سر توسط مهره ی هم کلاس (هم گرید ) مونتاژ میشود .
استاد بولت ASTM A193
ستاد بولت ASTM A 193 یک استاندارد اینچی در دستگاه آمریکایی و پر کاربرد ترین استاندارد استاد بولت است و در گرید های گوناگون فولادی و استیل قابل عرضه می باشد که در شرایط فشار و دمای بالا مقاومت خوبی دارد. در مورد رزوه ، گام 8 ( UN8 ) مورد تایید استاندارد ASTM A 193 است .
واشر چیست
واشر از جنس لاستیک یا فلز ساخته شده دایره ای یا مربع شکل است و بر حسب مورد برای هریک از موارد زیر ممکن است استفاده شود : پخش فشار و بار پیچ ومهره ها کاهش لرزش جلوگیری از نشت مواد بطور خلاصه استفاده از واشر برای حفظ دوام وامنیت انواع اتصالات ضروری است. به دلیل اینکه نیروی اصطکاک بین پیچ ومهره کم است وقتی واشر را به این مجموعه اضافه میکنیم مقداراصطکاک را افزایش میدهد وهمین امر اجازه باز شدن مهره را نمیدهد.عواملی که در تعیین قیمت واشر ها تاثیر دارند
انکربولت چیست
اتصال محکم بین صفحه (یا سازه ) و بتن توسط انکر بولت انجام می شود. انکربولت شکلهای مختلف و نیز قابلیت طراحی دارد.نوع رایج آن به شکل L هست که سمت طول ( بلندی ) آن رزوه شده و همراه با مهره و واشر ، اتصال آن کامل می شود .
جنس پیچ و مهره
اتصال دهنده ها در طیف گسترده ای از مواد از فولاد معمولی گرفته تا تیتانیوم ، پلاستیک و سایر مواد ساخته می شوند. آلیاژهای گوناگون هم باعث سخت شدن و افزایش مقاومت در برابر خوردگی میشوند و هم ظاهر ابزار را هم تغییر میدهند. متریال می تواند به دلیل تفاوت بین مواد در استحکام ، شکنندگی ، مقاومت در برابر خوردگی ، خاصیت خوردگی گالوانیک و البته هزینه ، در هنگام انتخاب مهم باشند.
استاندارد ASTM A194 Gr 2H
مهره هایی که تحت استاندارد ASTM A 194 تولید میشوند ، نسبتا گوشتی تر و تنسایل و سختی بیشتری دارند. گریدهای مختلف این استاندارد ، به دلیل قرار گرفتن در شرایط گوناگون عملیات حرارتی گرمایش وسرمایش سریع ، در برابر فشار و حرارت ، مقاومت بیشتری از خود نشان میدهد .