خبرخوان

بلاگ

پیچ استوانه ای DIN 965
پیچ دین 965 پیچ استوانه تمام رزوه سر تخت چهارسویی است که در صنایع گوناگون از قبیل نفت و گاز ،کشاورزی ، برق ، کشتی ، تجهیزات ساختمان و.... کاربرد دارد و از جنس آهن یا استنلس استیل ساخته میشود . و با روکش های زینک یا گالوانیزه سرد استفاده میشود .
استادبولت ASTM A193 Gr B7
ترکیب شیمیایی استاد بولت گرید B7 شامل کربن ، منگنز ،فسفر ، گوگرد ، سیلیکون ، کروم و مولیبدن است. قطر گرید B7 از 110 الی 130 میلیمتر تولید میشود . قبل از آبکاری ، رنگ آن تیره است و به صورت آغشته به روغن نگهداری میشود. در صورت نیاز به انجام آبکاری ، به صورت آبکاری های داکرومات ، گالوانیزه گرم وگالوانیزه سرد نیز قابل تبدیل است. گرید های B16 , B7 هر دو از آلیاژ فولاد با کربن متوسط ساخته میشوند و عملیات سخت کاری حرارتی چند مرحله ای دارند .
واشر فنری DIN 127
واشر فنری DIN 127 به صورت آهنی و خشکه فولادی تولید میشود وبسته به شرایط محیطی به صورتهای مختلف سیاه – گالوانیزه سرد ( در جاهایی که بالا بردن مقاومت واشر خیلی مهم نباشد و زیبایی ملاک باشد میتواند با آبکاری زرد هم انجام شود ) گالوانیزه گرم و داکرومات ( در محیطهای رطوبتی مثل دریا که میزان خورندگی بالاست ) و برای استفاده در اکثر صنایع تولیدی و مونتاژ ساخته میشود.
واشر تخت DIN 6916
استاندارد DIN 6916 در برگیرنده ویژگیهای واشر تخت HV است که در اتصالات فولادی کاربرد فراوانی دارد. این نوع واشر با انواع پیچ های فولادی سخت و نیمه سخت در سازه های فلزی زیاد به کار برده میشود . در انتخاب واشر برای اتصال مورد نظر ، ضخامت و قطرهای داخلی وخارجی تاثیر گذارند.
واشر تخت DIN 125
واشر تخت DIN 125 برای استفاده همراه با پیچ های شش گوش تابع استانداردهایDIN 931 و DIN 933 طراحی شده است. واشر های تخت DIN 125 در دو تیپ A و B با تنوعی از اندازه ها ی قطر داخلی ، قطر خارجی وضخامت ، تولید و روانه بازار می گردد. واشر تخت DIN 125 برای اتصال روی پیچ ومهره شش گوش ، پیچ متری و پیچ آلن طراحی شده ومعمولا به صورتهای مختلف از قبیل گالوانیزه سرد ، استیل و فولاد قابل تهیه است .
واشر تخت
واشر تخت یک صفحه گرد ویا گرد لب پر یا مربعی شکل است که در قسمت مرکزی آن برای عبور پیچ سوراخ تعبیه شده است . واشر تخت در دو نوع A و B تولید می شود.
واشر فنری
واشرهای فنری که منطبق با استاندارد DIN 127 ساخته میشوند ، معمولا با واشر تخت استفاده میشوند. واشر فنری بخشی از اتصالات است که معمولا برای توزیع بار فشار پیچ ومهره استفاده می شود.
استاد بولت
استاد بولت ، مفتول رزوه شده ای است که دوسر آن باز است و مانند پیچ گل ندارد و از هر دو سر توسط مهره مونتاژ میشود و در قطرهای مختلف (سایز ) و گرید های متفاوت در صنعت کاربردهای اساسی و حساسی دارد و برای مهار کردن قطعاتی به کار میرود که از هر دو سمت باید محکم شوند . مانند فلنج ها. استاد بولت از هردو سر توسط مهره ی هم کلاس (هم گرید ) مونتاژ میشود .
استاد بولت ASTM A 193
ستاد بولت ASTM A 193 یک استاندارد اینچی در دستگاه آمریکایی و پر کاربرد ترین استاندارد استاد بولت است و در گرید های گوناگون فولادی و استیل قابل عرضه می باشد که در شرایط فشار و دمای بالا مقاومت خوبی دارد. در مورد رزوه ، گام 8 ( UN8 ) مورد تایید استاندارد ASTM A 193 است .
واشر
واشر از جنس لاستیک یا فلز ساخته شده دایره ای یا مربع شکل است و بر حسب مورد برای هریک از موارد زیر ممکن است استفاده شود : پخش فشار و بار پیچ ومهره ها کاهش لرزش جلوگیری از نشت مواد بطور خلاصه استفاده از واشر برای حفظ دوام وامنیت انواع اتصالات ضروری است. به دلیل اینکه نیروی اصطکاک بین پیچ ومهره کم است وقتی واشر را به این مجموعه اضافه میکنیم مقداراصطکاک را افزایش میدهد وهمین امر اجازه باز شدن مهره را نمیدهد.عواملی که در تعیین قیمت واشر ها تاثیر دارند