خبرخوان

بلاگ

پیچ زنی به روش رولینگ
رولینگ یک روش است که به صورت سرد روی یک قطعه ، رزوه ایجاد می کند و پیچی که با این روش تولید شده باشد، استحکام بیشتری نسبت به پیچهایی که به روش تراشکاری یا سنگ زنی ساخته شده اند را دارد.
پیچ و مهره های استنلس استیل و کاربرد آنها در صنعت
پیچ و مهره هایی که ترکیبی از آهن و به مقدار حداقل ده درصد کروم بعلاوه درصدهای خیلی کمی از آلومینیوم ، مس ، نیکل ، تیتانیوم ، سلنیوم ، مولیبدنیوم ، نیتروژن و فسفر هستند را استنلس استیل یا همان فولاد زنگ نزن می گوییم که در سایز ها وشکلهای مختلف برای کاربرد های گوناگون قابل تهیه هستند.
آزمون کشش پیچ
یکی از آزمون هایی که روی انواع پیچها انجام می شود ، آزمون کشش پیچ است . آزمون کشش پیچ به سه دسته تقسیم می شود : الف – آزمون کشش با مقطع کامل Full - Sizeب – آزمون کشش گوه ای بر روی نمونه کامل ( کلگی ) Wedge Test ج – آزمون کشش بر روی نمونه ماشین کاری شده( کشش دمبلی )
آزمون بار گواه
بار گواه چیست؟ تنسایل چیست؟ تفاوت بار گواه و تنسایل چیست؟ وقتی نیرویی در راستای محور قطعه ( مثلا پیچ ) وارد می شود ، شاهد رفتارهایی از آن قطعه خواهیم بود که ارتباط مستقیم با جنس قطعه ( متریال ) و مقدار بار ( نیروی عمودی در راستای محور قطعه ) وارد بر آن دارد.
مهره شش گوش DIN 6915
مهره شش گوش گل بزرگ اچ وی DIN 6915 استوانه ی رزوه شده شش گوشی است با مقاومت واستحکام زیاد که در اتصالات اصطکاکی که بار زیادی برآنها تحمیل میشود مورد استفاده قرار میگیرد.
مهره شش گوش DIN 934
هره های شش گوشی که براساس استاندارد DIN 934 ساخته میشوند ، معروفترین مهره هایی هستند که در اتصالات اتکایی باپیچ های شش گوش استفاده می شوند. DIN 934 پرکاربرد ترین استاندارد تولید مهره شش گوش میباشد و مهره های شش گوش دنده درشت در کلاسهای 5 و 8 و 10 و 12 را تعریف میکند.
مهره شش گوش ASTM A194
مهره های شش گوشی که طبق استاندارد ASTM A194 تولید میشوند ،معروفترین مهره هایی هستند که در اتصال استاد بولتها استفاده میشوند. این دسته از مهره ها از لحاظ ابعادی سنگین تر هستند و به آنها مهره های سنگین ، گوشت دار ویا HEAVY نیز میگویند.
پیچ شش گوش DIN 6914 چیست
پیچ شش گوش DIN 6914 این پیچ ، سرشش گوش وگل درشت دارد و به نامهای پیچ آچاری سنگین ، هوی بولت (Heavy Bolt ) و پیچ HV آچارخور نیز معروف است. چون نسبتا سر درشت و رزوه کوتاه تری دارد ، مقاومت واستحکام آن نسبت به برخی از پیچها بیشتر است و لذا برای استفاده در صنایع سنگین گزینه خوبی خواهد بود .
پیچ شش گوش چیست
پیچ شش گوش در گروه پیچ های پرکاربرد صنعتی است واستحکام زیادی دارد . هنگام استفاده از آن نیاز به آچار هست وبه همین دلیل به پیچ آچار خور نیز معروف است. پیچ شش گوش دو دسته گل ریزو گل درشت دارد .
پیچ چیست
اثر گردش مثلث قائم الزاویه دور یک استوانه مسیر مارپیچی ایجاد میکند و اگر روی این مسیر شیار ایجاد شود، قطعه حاصل را پیچ می نامند. شیارها برای مواد نرم و سخت متفاوت طراحی میشوند. پیچ وسیله ای است برای اتصال موقت قطعات مختلف به یکدیگر. به این معنا که در صورت نیاز برای انفصال دو قطعه از یکدیگر نیازی به از بین بردن پیچ و مهره نیست و با باز کردن پیچ و مهره دو قطعه را می توان از یکدیگر جدا کرد و دوباره به یکدیگر متصل نمود.البته همیشه پیچ همراه مهره استفاده نمیگردد گاهی اوقات با حدیده کاری قطعه مقابل نیز می توان بدون مهره اتصال را برقرار کرد. به طور کلی پیچ و مهره ها را از جنسای مختلف همچون فولاد،استیل، مس، تیتانیوم، برنج، پلاستیک و غیره می سازند.